Skip to content Skip to footer

Hospodári

Nájdite si hospodára, ktorému záleží na krajine​

Na tejto stránke nájdete unikátnu mapu poľnohospodárov, ktorý produkujú potraviny s ohľadom na krajinu a biodiverzitu. Farmy si môžete filtrovať podľa lokality alebo produktov, ktoré poskytujú. 

Poľnohospodári, ktorí získali ocenenie “Farma živá – hospodárime v súlade s prírodou”, sú označené logom ocenenia. Tieto farmy sme navštívili s odbornou komisiou a osobne preverili ich prístup k prírode pri produkcii potravín. Ostatní hospodári sú na mapu pridávané na základe pozitívnych skúseností jednotlivých koordinátorov projektu, členov komisie a ďalších odborných spolupracovníkov. To, že (zatiaľ) nezískali ocenenie však neznamená, že sú “horšie” ako tie ocenené. Vzhľadom na obmedzené časové kapacity totiž dokážeme osobne navštíviť s odbornou komisiou každoročne iba obmedzené množstvo fariem.

Ak ste prírode blízko hospodáriaci farmár a chceli by ste zaradiť svoju farmu na mapu, môžete tak spraviť prostredníctvom prihláškového formulára. Tipy na ďalších farmárov nám môžete posielať aj na info@krajinaziva.sk

Podporili nás:


BROZ © 2024. Všetky práva vyhradené.